Du har en nettleser som vi ikke støtter. Les om godkjente OS/nettleserversjoner

Hopp til hovedmeny Hopp til innholdet

Helseekspressen Kongsberg-Drammen-Oslo

Rutetabeller for Helseekspressen, og oversikt over fasilitetene ombord.

Påsken 2017:
Helseekspressen kjører til og med onsdag 12. april. 

Kongsberg - Drammen - Oslo

​Hverdager

Avgang, Kongsberg sykehus ​07.00 ​13.40
​Darbu E-13407.10​13.50
​Hokksund ​07.20​14.00
​Nedre Eiker Kirke​07.35​14.15
Ankomst, Drammen sykehus07.5014.30
Avgang, Drammen sykehus​08.1014.50
Lier, Kjellstad​08.2015.00
​Lierskogen, v/Statoil​08.30​15.10
Ankomst, Bærum sykehus​15.45
​Ankomst, Radiumhospitalet ​09.00 ​16.05
​Ankomst, Rikshospitalet ​09.15 ​16.15
​Ankomst, Ullevål sykehus ​09.45 ​--

 

Oslo - Drammen - Kongsberg

​Hverdager

Avgang, Ullevål sykehus10.30  --
Avgang, Rikshospitalet11.00​17.00
​Avgang, Radiumhospitalet​11.15​17.15
Lierskogen v/Statoil​11.40​17.40
Kjellstad, v/Statoil​11.50​17.50
Ankomst, Drammen Sykehus 12.05 18.05
Avgang, Drammen Sykehus ​12.30 18.25
 Nedre Eiker kirke​12.4518.35
Hokksund, Langebru​13.00​18.55
Darbu, E-13413.10 19.05
​Ankomst, Kongsberg sykehus13.20 ​19.15

 

Fasiliteter

​Bussene på denne ruten har ambulansearbeidere om bord, og har følgende fasiliteter:

  • Fullverdig ambulanseutstyr, inklusiv båreplasser, hjertestarter og oksygen
  • Hvilestol
  • Komfortable sitteplasser
  • Plass for rullestol
  • Båre- og rullestolheis
  • Toalett-/handicaptoalett
  • Sikringsutstyr til barn
  • Trådløst internett