Du har en nettleser som vi ikke støtter. Les om godkjente OS/nettleserversjoner

Hopp til hovedmeny Hopp til innholdet

Helseekspressen Geilo-Ringerike-Oslo (Hallingdal)

Rutetabeller for Helseekspressen og oversikt over fasilitetene ombord.

​Merk at rutetidene for Helseekspressen endres fra 1. april 2017.

Geilo - Ringerike - Oslo (til og med 31. mars 2017)

Mandag - fredag

Avgang Geilo (Geilojordet)06.30
​Hol (Hagafoss)​06.45
Ål (Hallingdal sjukestugu)​07.20
​Torpo (Lienkrysset)​07.30
​Gol (Skysstasjonen)
​07.50
Nesbyen (Shell v/Rv7)​08.15
​Flå (busstopp v/Flåheim)​08.40
Gulsvik (busstopp v/Statoil)​08.50
​Ørgenvika​09.00
Sokna​09.15
Øyelege Liavaag​09.45
Ankomst Ringerike sjukehus​09.50
Ankomst Radiumhospitalet 11.20​
​Ankomst Rikshospitalet11.35
​Ankomst Ullevål sykehus 12.05​


Oslo - Ringerike - Geilo (til og med 31. mars 2017)

Mandag - fredag

Avgang Ullevål sykehus13.10
Avgang Rikshospitalet13.40
Avgang Radiumhospitalet​14.00
Avgang Ringerike sjukehus​15.30
Sokna​16.00
Ørgenvika​16.20
Gulsvik​16.30
Flå​16.40
Nesbyen​17.05
​Gol​17.30
Torpo (Lienkrysset)​17.50
Ål​18.15
​Hol (Hagafoss)​18.30
Ankomst Geilo (Geilojordet) ​18.45

 

Geilo - Ringerike - Oslo (fra og med 1. april 2017)

Mandag - fredag

Avgang Geilo (Geilojordet)07.00
​Hol (Hagafoss)​07:15
Ankomst Ål (Hallingdal sjukestugu)
Avgang Ål (Hallingdal sjukestugu)
​07.25
07.50
​Torpo (Lienkrysset)​08.00
​Gol (Skysstasjonen)​08.20
​Ankomst Nesbyen (Shell v/Rv7)
Avgang Nesbyen (Shell v/Rv7)
​08.40
08.45
​Flå (busstopp v/Flåheim)​09.10
Gulsvik (busstopp v/Statoil)​09.20
Sokna​09.45
Øyelege Liavaag​10.10
Ankomst Ringerike sjukehus
Avgang Ringerike sjukehus
​10.15
10.35
Ankomst Radiumhospitalet
Avgang Radiumhospitalet
11.25​
11.35
​Ankomst Rikshospitalet
Avgang Rikshospitalet
11.45
12.05
​Ankomst Ullevål sykehus12.15​


Oslo - Ringerike - Geilo (fra og med 1. april 2017)

​Mandag - fredag

Avgang Ullevål sykehus13.20
Ankomst Rikshospitalet​
Avgang Rikshospitalet
13.30​
13.50
Ankomst Radiumhospitalet​
Avgang Radiumhospitalet
14.00​
14.15
Ankomst Ringerike sjukehus​
Avgang Ringerike sjukehus
14.55
​15.20
Sokna​15.50
Gulsvik​16.10
Flå​16.30
Nesbyen​17.00
​Gol​17.20
Torpo (Lienkrysset)​17.30
Ål​17.40
​Hol (Hagafoss)​18.15
Ankomst Geilo (Geilojordet)​18.30

 


Fasiliteter

​Bussene på denne ruten har ambulansearbeidere ombord, og har følgende fasiliteter:

  • Fullverdig ambulanseutstyr, inklusiv båreplasser, hjertestarter og oksygen
  • Hvilestol
  • Komfortable sitteplasser
  • Plass for rullestol
  • Båre- og rullestolheis
  • Toalett-/handicaptoalett
  • Sikringsutstyr til barn
  • Trådløst internett