Du har en nettleser som vi ikke støtter. Les om godkjente OS/nettleserversjoner

Hopp til hovedmeny Hopp til innholdet

Helsebussen Geilo-Kongsberg-Drammen (Numedal)

Rutetabeller for Helsebussen og oversikt over fasilitetene ombord.

Geilo - Kongsberg - Drammen til og med 31. mars 2017

Mandag - fredag

Avgang Geilo06.30
Skurdalen (v/skolen)​06.45
Dagali (v/butikken)​07.00
​Bjørkeflåta handel​07.20
​Rødberg​07.35
​Norefjord (v/bensinstasjonen)​07.55
​Veggli​08.20
​Rollag sentrum​08.35
Flesberg (butikken)​08.50
​Lampeland​09.05
Svene (butikken)​09.10
Kongsberg trafikknutepunkt​09.25
Ankomst Kongsberg sykehus ​09.30
Avgang Kongsberg sykehus 09.45
​Darbu, (E134)09.55​
​Hokksund (Langebru)​10.05
​Hokksund kurbad​10.10
​Krokstadelva v/Nedre Eiker kirke​10.15
​Ankomst Drammen sykehus10.30*

* Korresponderer med ruten Geilo-Drammen-Oslo

Drammen-Kongsberg-Geilo til og med 31. mars 2017

Mandag - fredag

Avgang Drammen sykehus14.30**
Nedre Eiker kirke 14.40
​Hokksund (Langebru) ​15.00
​Darbu (E134)​15.10
Ankomst Kongsberg sykehus ​15.15
Avgang Kongsberg sykehus15.30
Svene (butikken)​15.50
​Lampeland​15.55
​Flesberg (butikken)16.05​
​Rollag sentrum​16.20
​Veggli​16.35
Norefjord (v/bensinstasjonen)​16.55
​Rødberg​17.15
Bjørkeflåta handel​17.45
Dagali (v/butikken)​18.15
​Skurdalen (v/skolen)​18.30
Ankomst Geilo ​19.00

 ** Korresponderer med rutene Geilo-Drammen-Oslo og Kongsberg-Drammen-Oslo

Geilo - Kongsberg - Drammen fra og med 1. april 2017

Mandag - fredag

Avgang Geilo07.15
Skurdalen (v/skolen)​07.30
Dagali (v/butikken)​07.45
​Bjørkeflåta handel​08.05
​Rødberg​08.20
​Norefjord (v/bensinstasjonen)​08.40
​Veggli​09.05
​Rollag sentrum​09.20
Flesberg (butikken)​09.35
​Lampeland​09.50
Svene (butikken)​09.55
Kongsberg trafikknutepunkt​10.05
Ankomst Kongsberg sykehus​10.10
Avgang Kongsberg sykehus10.20
​Darbu, (E134)10.40
​Hokksund 
​10.55
Nedre Eiker kirke​11.00
​Ankomst Drammen sykehus11.05*

* Korresponderer med ruten Geilo-Drammen-Oslo

Drammen - Kongsberg - Geilo fra og med 1. april 2017

​Mandag - fredag

Avgang Drammen sykehus14.35**
Nedre Eiker kirke14.45
​Hokksund (Langebru)​15.00
​Darbu (E134)​15.10
Ankomst Kongsberg sykehus​15.20
Avgang Kongsberg sykehus15.35
Svene (butikken)​15.50
​Lampeland​15.55
​Flesberg (butikken)16.10
​Rollag sentrum​16.25
​Veggli​16.40
Norefjord (v/bensinstasjonen)​17.00
​Rødberg​17.20
Bjørkeflåta handel​17.35
Dagali (v/butikken)​17.55
​Skurdalen (v/skolen)​18.10
Ankomst Geilo​18.20

** Korresponderer med ruten Geilo-Drammen-Oslo 

Fasiliteter

 Fra og med mandag 3. april 2017 har bussene på denne ruten følgende fasiliteter:

  • Hjertestarter
  • Hvilestoler
  • Komfortable sitteplasser
  • Plass for rullestol
  • Rullestolheis
  • Toalett-/handicaptoalett
  • Sikringsustyr til barn
  • Trådløst internett