Du har en nettleser som vi ikke støtter. Les om godkjente OS/nettleserversjoner

Hopp til hovedmeny Hopp til innholdet

Helseekspressen Geilo-Drammen-Oslo (Hallingdal)

Rutetabeller for Helseekspressen og oversikt over fasilitetene ombord.

Geilo - Drammen - Oslo

Hverdager

Avgang Geilo (Geilojordet)06.30
​Hol (Hagafoss)​06.45
Ål (Hallingdal sjukestugu)​07.20
​Torpo (Lienkrysset)​07.30
​Gol (Skysstasjonen)​07.50
​Nesbyen (Shell v/Rv7)​08.15
​Flå (busstopp v/Flåheim)​08.40
Gulsvik (busstopp v/Statoil)​08.50
Noresund​09.15
Krøderen sentrum​09.30
Vikersund bussterminal​09.50
Geithus (Stalsberg)​09.55
​Åmot​10.05
​Hokksund​10.20
​Nedre Eiker kirke​10.30
Ankomst Drammen sykehus 10.50*​
​Kjellstad (Shell)​11.15
​Ankomst Radiumhospitalet11.35
​Ankomst Rikshospitalet 12.05​**

*Korresponderer med ruten Geilo - Kongsberg - Drammen
** Korresponderer med ruten Geilo-Ringerike-Oslo fra Rikshospitalet for pasienter som skal til/fra Ullevål

Oslo - Drammen - Geilo

Mandag - fredag

Avgang Rikshospitalet13.20**
Avgang Radiumhospitalet ​13.35
​Kjellstad, Statoil 14.15
Drammen sykehus​14.45*
Nedre Eiker kirke​15.05
Hokksund (Lerberg)​15.15
​Åmot bussterminal​15.30
​Geithus (v/ambulansestasjonen)15.35​
​Vikersund bussterminal​15.40
​Krøderen sentrum​16.05
​Noresund​16.10
​Gulsvik (busstopp v/Statoil)​16.35
Flå (busstopp v/Flåheim)​16.45
Nesbyen (Shell v/Rv7)​17.10
​Gol Skysstasjon​17.35
Torpo (Lienkrysset)​17.55
Ål (Hallingdal sjukestugu)​18.20
​Hol (Hagafoss)​18.35
Ankomst Geilo (Geilojordet) ​18.50

*Korresponderer med ruten Geilo - Kongsberg - Drammen 
** Korresponderer med ruten Geilo-Ringerike-Oslo fra Rikshospitalet for pasienter som skal til/fra Ullevål

Fasiliteter

​Bussene på denne ruten har helsepersonell ombord, og har følgende fasiliteter:

  • Fullverdig ambulanseutstyr, inklusiv båreplasser, hjertestarter og oksygen
  • Hvilestol
  • Komfortable sitteplasser
  • Plass for rullestol
  • Båre- og rullestolheis
  • Toalett-/handicaptoalett
  • Sikringsutstyr til barn
  • Trådløst internett