Du har en nettleser som vi ikke støtter. Les om godkjente OS/nettleserversjoner

Hopp til hovedmeny Hopp til innholdet

Helsebussen Geilo-Drammen-Oslo (Hallingdal)

Rutetabeller for Helsebussen og oversikt over fasilitetene ombord.

Geilo - Drammen - Oslo til og med 31. mars 2017

Mandag - fredag

Avgang Geilo (Geilojordet)06.30
​Hol (Hagafoss)​06.45
Ål (Hallingdal sjukestugu)​07.20
​Torpo (Lienkrysset)​07.30
​Gol (Skysstasjonen)​07.50
​Nesbyen (Shell v/Rv7)​08.15
​Flå (busstopp v/Flåheim)​08.40
Gulsvik (busstopp v/Statoil)​08.50
Noresund​09.15
Krøderen sentrum​09.30
Vikersund bussterminal​09.50
Geithus (Stalsberg)​09.55
​Åmot​10.05
​Hokksund​10.20
​Nedre Eiker kirke​10.30
Ankomst Drammen sykehus 10.50*​
​Kjellstad (Shell)​11.15
​Ankomst Radiumhospitalet11.35
​Ankomst Rikshospitalet 12.05​**

*Korresponderer med ruten Geilo - Kongsberg - Drammen
** Korresponderer med ruten Geilo-Ringerike-Oslo fra Rikshospitalet for pasienter som skal til/fra Ullevål

Oslo - Drammen - Geilo til og med 31. mars 2017

Mandag - fredag

Avgang Rikshospitalet13.20**
Avgang Radiumhospitalet ​13.35
​Kjellstad, Statoil 14.15
Drammen sykehus​14.45*
Nedre Eiker kirke​15.05
Hokksund (Lerberg)​15.15
​Åmot bussterminal​15.30
​Geithus (v/ambulansestasjonen)15.35​
​Vikersund bussterminal​15.40
​Krøderen sentrum​16.05
​Noresund​16.10
​Gulsvik (busstopp v/Statoil)​16.35
Flå (busstopp v/Flåheim)​16.45
Nesbyen (Shell v/Rv7)​17.10
​Gol Skysstasjon​17.35
Torpo (Lienkrysset)​17.55
Ål (Hallingdal sjukestugu)​18.20
​Hol (Hagafoss)​18.35
Ankomst Geilo (Geilojordet) ​18.50

*Korresponderer med ruten Geilo - Kongsberg - Drammen 
** Korresponderer med ruten Geilo-Ringerike-Oslo fra Rikshospitalet for pasienter som skal til/fra Ullevål

Geilo - Drammen - Oslo fra og med 1. april 2017

Mandag - fredag

Avgang Geilo (Geilojordet)07.00*
​Hol (Hagafoss)​07.15**
Ankomst Ål (Hallingdal sjukestugu)
Avgang Ål (Hallingdal sjukestugu)
​07.20
07.30
​Torpo (Lienkrysset)​07.40
​Gol (Skysstasjonen)​08.00
​Ankomst Nesbyen (Shell v/Rv7)
Avgang Nesbyen (Shell v/Rv7)
​08.20
08.25
​Flå (busstopp v/Flåheim)​08.50
Gulsvik (busstopp v/Statoil)​09.00
Noresund​09.25
Krøderen sentrum​09.40
Vikersund bussterminal​10.00
Geithus (Stalsberg)​10.05
​Åmot​10.15
​Hokksund​10.30
​Nedre Eiker kirke​10.40
Ankomst Drammen sykehus
Avgang Drammen sykehus
11.00*​**
11.15
​Kjellstad (Shell)​11.25
​Ankomst Radiumhospitalet11.50
​Ankomst Rikshospitalet12.00****

*Pasienter fra Geilo følger rute 1 og bytter buss på Ål.
**Pasienter fra Hol følger rute 1 og bytter buss på Ål.
***Korresponderer med ruten Geilo - Kongsberg - Drammen
**** Korresponderer med ruten Geilo-Ringerike-Oslo fra Rikshospitalet for pasienter som skal til/fra Ullevål

Oslo - Drammen - Geilo fra og med 1. april 2017

​Mandag - fredag

Avgang Rikshospitalet13.40****
Avgang Radiumhospitalet​13.50
​Kjellstad, Statoil14.20
Ankomst Drammen sykehus
Avgang Drammen sykehus 
​14.30***
14.45

Nedre Eiker kirke​Pasienter til Nedre Eiker kirke bytter til rute 4 i Drammen
Hokksund (Lerberg)​Pasienter til Hokksund bytter til rute 4 i Drammen
​Åmot bussterminal​15.20
​Geithus (v/ambulansestasjonen)15.25
​Vikersund bussterminal​15.30
​Krøderen sentrum​15.50
​Noresund​16.05
​Gulsvik (busstopp v/Statoil)​16.35
Flå (busstopp v/Flåheim)​16.45
Nesbyen (Shell v/Rv7)​17.10
​Gol Skysstasjon​17.30
Torpo (Lienkrysset)​17.40
Ål (Hallingdal sjukestugu)​17.55
​Hol (Hagafoss)​18.15**
Ankomst Geilo (Geilojordet)​18.30*

**** Korresponderer med ruten Geilo-Ringerike-Oslo fra Rikshospitalet for pasienter som skal til/fra Ullevål
***Korresponderer med ruten Geilo - Kongsberg - Drammen 
**Pasienter til Hol følger rute 1 fra Ål
*Pasienter til Geilo følger rute 1 fra Ål

Fasiliteter

Fra og med mandag 3. april 2017 har bussene på denne ruten én sjåfør og én servicemedarbeider om bord, i tillegg til følgende fasiliteter:

  • Hjertestarter
  • Hvilestoler
  • Komfortable sitteplasser
  • Plass for rullestol
  • Rullestolheis
  • Toalett-/handicaptoalett
  • Sikringsustyr til barn
  • Trådløst internett