Du har en nettleser som vi ikke støtter. Les om godkjente OS/nettleserversjoner

Hopp til hovedmeny Hopp til innholdet

Helseekspressen Eidsvoll-Ahus

Rutetabeller for Helseekspressen, og oversikt over fasilitetene ombord.

Ruten har to avganger daglig mellom Øvre Romerike og Ahus. På den første turen anløper bussen også Rikshospitalet.

Eidsvoll - Ahus

​Hverdager

Stoppesteder:   Tur 1          Tur 2
Feiring​12.05
Nebbenes​07.20​12.30
Dal​07.30​12.40
​Jessheim07.4512.50
Kløfta​07.55​13.00
​Ankomst, Ahus ​08.25 ​13.20
​Avgang, Ahus​08.45
Ankomst, Rikshospitalet​09.05

Stoppestedet Feiring anløpes bare på tur 2 mot Ahus. 
Rikshospitalet anløpes bare på tur 1

Ahus - Eidsvoll

​Hverdager

Stoppesteder:   Tur 1          Tur 2
​Avgang, Rikshospitalet09.20
Avgang, Ahus09.40​14.00
Kløfta​10.00​15.00
Jessheim​10.10​15.10
Dal10.2015.20
Nebbenes​10.30​15.30
​Hammerstad​15.00
​Minnesund​15.10
Feiring11.05 

Stoppestedet Feiring anløpes bare på tur 1 fra Ahus.
Rikshospitalet anløpes bare på tur 1

Fasiliteter

​Bussene på denne ruten har helsepersonell ombord, og har følgende fasiliteter:

  • Plass til rullestol
  • Plass til båre
  • Heis
  • Handikaptoalett
  • Regulerbare seter
  • Medisinsk utstyr ombord
  • Hjertestarter
  • Trådløst internett